English
Español
¿Por qué no se ha traducido esta página?

Search Staff DirectoryBúsqueda en el Directorio del Personal

CCSD59.org

Projektowanie ścieżki kariery

Grove Offers Students Exploration of In-Demand Career

English|Español|Polski

Niewiele programów daje uczniom możliwość wysłuchania kogoś, kto przebywał w przestrzeni kosmicznej. To elitarne wyróżnienie przekłada się na ogrom wiedzy, do dzielenia się którą Al Sacco przyzwyczaił się dawno temu.

Były astronauta NASA, który ma prawo twierdzić, że był i jest pierwszym profesorem inżynierii chemicznej w kosmosie, miał niedawno okazję zabrać głos podczas programu szkolnego w Arlington Heights. Wśród uczestników byli także uczniowie Grove Junior High.

Możliwość dzielenia się doświadczeniami z jednym z najznakomitszych przedstawicieli tej konkretnej dziedziny to tylko jedna z możliwości, które znajdują się na wyciągnięcie ręki tych młodych słuchaczy.

Czy wiesz, że inżynieria to szybko rozwijająca się dziedzina na polu zawodowym? Według U.S. Bureau of Labor Statistics, czyli amerykańskiego biura statystyk dot. pracy, oczekuje się, że w latach 2016-2026 będziemy mieć 140,000 nowych miejsc pracy dla inżynierów i że w 2016 roku przeciętna płaca roczna inżyniera wynosiła 91,010 $ – ponad dwukrotnie więcej, niż w przypadku innych pracowników.

Grove Junior High School odnotowała również wzrost liczby uczniów zainteresowanych tą ścieżką kariery, a szkoła wytrwale pracuje, aby dać im szansę poznania dziedziny inżynierii tak wcześnie, jak to tylko możliwe.

“Wraz z rozwojem parku technologicznego Elk Grove Technology Park, już wkrótce poznamy wymagania inżynieryjne przyszłości. Praca będzie tutaj, w Elk Grove, co jest bardzo ekscytujące. Kiedy uczniowie mają szansę odkrywać inżynierię w młodszym wieku oraz uczestniczą w szkole w coraz liczniejszych zajęciach, które jej dotyczą, dają sobie lepsze możliwości na przyszłość.”

– Patrick McGing

GIMNAZJUM

Jedną z opcji na poziomie gimnazjalnym jest umożliwienie uczniom uczestniczenia w zajęciach Project Lead the Way. Klasy te są oparte na koncepcji STEM (nauka, technologia, inżynieria, matematyka), z silnym naciskiem na inżynierię. W Grove zajęcia na każdym poziomie zaawansowania oferują różnorodne doświadczenia w inżynierii, które włączają STEM do każdego działania i projektu. Grupy złożone z szóstoklasistów koncentrują się na źródłach energii i środowisku, w którym pracują jako projektanci i inżynierowie, zajmując się turbinami wiatrowymi. Grupy z klas siódmej i ósmej alternatywnie pracują nad projektami między automatyzacją/robotyką a projektowaniem/modelowaniem, a zajęcia obejmują budowanie zabawek.

“Rodzice wyrazili opinię, że chcieliby mieć możliwość wzięcia udziału w klasie PLTW i że te zajęcia są wspaniałym doświadczeniem dla ich syna lub córki” – powiedział Dan Prickett, który prowadzi zajęcia lekcyjne PLTW w Grove.

Kolejna dostępna opcja w Grove to Engineering Club (Klub Inżynierów) i rozszerzenie programu PLTW. Dan Prickett, czuwający nad klubem, głowi się, jak rozwinąć to, czego uczniowie nauczyli się wcześniej. Uczniowie mają możliwość wyboru kolejnych projektów drogą głosowania. W tym roku koncentrujemy się na automatyzacji i robotyzacji. Działania będą się koncentrować wokół przenoszenia ciepła, czterech sił rakietowych (siła nośna, siła ciągu, siła ciężkości i opór) oraz robotyki vex (budowanie robota). Uczniowie mają już za sobą praktyczne doświadczenie z metalowymi częściami budynku, śrubami, programowalnymi silnikami, czujnikami, światłami, kołami i innymi elementami budynku.

Uczniowie, którzy nie mogą włączyć zajęć PLTW do swojego harmonogramu, mogą jednak uczestniczyć w Klubie Inżynierów, aby poznać tę dziedzinę lub rozwijać swoje zainteresowania wokół niej. Mimo że klub zazwyczaj spotyka się w poniedziałek po szkole, Dan Prickett założył dużą elastyczność przy planowaniu zajęć, aby umożliwić uczniom uczestnictwo także w zajęciach sportowych lub innych programach.

“Na pierwszym spotkaniu w tym roku bardzo wyraźnie podkreśliłem, że jest to klub roboczy” – powiedział Dan Prickett. “Większość z uczniów rozumie moje oczekiwania i wykracza poza nie”.

Klub opiera się na założeniu, że wysuwanie na plan pierwszy inżynierii już na poziomie gimnazjalnym jest niezwykle cenne. Uczniowie są w stanie ocenić swoje zadowolenie z zajęć PLTW i w Engineering Club i podejmować przemyślane decyzje przy wyborze przedmiotów w liceum.

“Im więcej doświadczeń zdobędą w gimnazjum, tym lepiej przygotowują się do wyboru przedmiotów w liceum, które będą przystawały do ich przyszłej ścieżki kariery zawodowej”. – powiedział. “Uczniowie mówią, że te doświadczenia przygotowały ich do oczekiwań, jakie mają ich nauczyciele w klasach licealnych”.

PLTW 1

LICEUM

Elk Grove High School współpracuje z CCSD59, aby zaoferować młodszym uczniom program Next Generation of Engineers (NGE; program dla ‘następnego pokolenia inżynierów’), szansę dla uczniów szkół gimnazjalnych, którzy pewnego dnia będą uczęszczać do EGHS, aby zapoznali się z oferowanymi zajęciami w dziedzinie inżynierii.

NGE spotyka się raz w tygodniu, w poniedziałki, w EGHS, w godzinach 3:15-6:00 po południu.

Program oferuje uczniom wprowadzenie do inżynierii, narzędzi, koncepcji i technik, takich jak rysunek techniczny, oprogramowanie do modelowania 3D, drukowanie 3D oraz cięcie/grawerowanie laserowe.

“Niesamowitą rzeczą jest to, że mamy szóstoklasistów uczących się, jak korzystać z danego sprzętu w tym samym czasie, w którym robi to uczeń czwartej klasy szkoły średniej” – powiedział Patrick McGing, instruktor PLTW w EGHS. “Mam nadzieję, że zaszczepienie w młodszym wieku zainteresowania konkretną dziedziną ma ogromne znaczenie w zakresie kreatywności i prowadzenia badań, a wiedza ta wraca do ich szkoły macierzystej, a później przydaje się w liceum”.

McGing mówi, że w EGHS jest wiele ofert dla uczniów zainteresowanych drogą kariery w dziedzinie inżynierii. Jeśli uczniowie szkół gimnazjalnych są świadomi swoich zainteresowań, pomaga to im poruszać się po bardzo rozległym programie zajęć w EGHS.

Zarówno CCSD59, jak i D214 konsekwentnie wspierały program NGE zgodnie z tym, co powiedział McGing, a dalsze dzielenie się informacją o programie pomaga takim jak program, o którym mowa, dobrze się rozwijać.

Według pana Prickett, zainteresowanie programem jest bardzo duże, a do udziału w nim zgłosiło się 60 uczniów.

Sacco 3

Były astronauta NASA Al Sacco przemawia do uczniów gimnazjum w Arlington Heights.

POZA KLASĄ LEKCYJNĄ

Dodatkowym wyborem dla uczniów zainteresowanych zostaniem inżynierami jest szansa dowiedzenia się więcej o tym, jak wygląda świat w miejscu pracy podczas trwania kariery zawodowej.

W piątek, 26 października, dzięki rodzicowi z Grove, który zaproponował zorganizowanie wycieczki, uczniowie wzięli udział w wydarzeniu Manufacturing Day w Toshiba Machine. Uczestniczyło w nim około 90 uczniów, którzy dzięki zwiedzaniu zakładu pracy pełnego maszyn, robotyki i – laboratorium tworzyw sztucznych, mogli odkryć związek między koncepcjami matematycznymi i naukowymi a realnym światem produkcji.

“Mamy nadzieję, że nadal będziemy oferować tego typu wyjazdy w teren i dostarczać takich doświadczeń uczniom przez cały rok szkolny” – powiedziała Amanda Pavela, doradca szkolny w Grove Junior High.

Coroczny program Middle School Outreach Program dla szkół gimnazjalnych sponsorowany przez Honeywell UOP i Institute of Chemical Engineers (AICHE) sprawił również, że uczniowie z Grove pojawili się 5 listopada w Centrum Edukacyjnym Forest View. To jednodniowe bezpłatne spotkanie ma na celu pokazanie uczniom zawodów związanych z chemią i innych zawodów inżynierskich podczas bezpośredniego kontaktu z profesjonalistami z tej właśnie branży. Sacco był jednym z głównych prelegentów, z którymi uczniowie mogli się spotkać.

Przedstawiono także aktualne tematy, poczynając od ogólnych praktyk inżynieryjnych, na projektach dotyczących zielonej energii kończąc. W programie znalazły się także interaktywne gry i otwarta dyskusja panelowa.

Niezależnie od tego, czy uczniowie zdecydują się wziąć udział w jednej czy wielu z tych ofert, czerpią oni korzyści z dowiadywania się o swoich zainteresowaniach inżynierią i możliwościach, jakie może przynieść przyszłość – nawet lokalnie.

“Wraz z rozwojem parku technologicznego Elk Grove Technology Park, już wkrótce poznamy wymagania inżynieryjne przyszłości” – powiedział McGing. “Praca będzie tutaj, w Elk Grove, co jest bardzo ekscytujące. Kiedy uczniowie mają szansę odkrywać inżynierię w młodszym wieku oraz uczestniczą w szkole w coraz liczniejszych zajęciach, które jej dotyczą, dają sobie lepsze możliwości na przyszłość”.

 

 • Timmins Cover
  Friendship Introduces New Principal William Timmins for 2019-2020 School YearFriendship presenta al nuevo director William Timmins para el año escolar 2019-2020

  Friendship Introduces New Principal William Timmins for 2019-2020 School YearFriendship presenta al nuevo director William Timmins para el año escolar 2019-2020

  CCSD59 is pleased to announce the hiring of Mr. William Timmins as the new principal of Friendship Junior High for the 2019-20 school year. Mr.…CCSD59 se complace en anunciar la contratación de William Timmins como el nuevo director de Friendship Junior High para el año escolar 2019-20. El Sr.…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Talent Cover 2
  D59’s Got Talent Culminates in Successful Fifth ShowD59’s Got Talent culmina en un exitoso quinto espectáculo

  D59’s Got Talent Culminates in Successful Fifth ShowD59’s Got Talent culmina en un exitoso quinto espectáculo

  For a half-decade, one night has belonged to some of the most creative students at CCSD59. The annual District 59’s Got Talent show is a…Por una media década, una noche ha pertenecido a algunos de los estudiantes más creativos de CCSD59. El espectáculo anual District 59’s Got Talent es…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Polish Cover
  Polish Dual Language Program to be Featured in DocumentaryEl programa de lenguaje dual en polaco se presentará en el documental

  Polish Dual Language Program to be Featured in DocumentaryEl programa de lenguaje dual en polaco se presentará en el documental

  Clearmont teacher Joanna Pawlina and her colleagues want the Polish dual language program at CCSD59 to set an example for fellow districts. That is how…La maestra de Clearmont, Joanna Pawlina, y sus colegas quieren que el programa de lenguaje dual en polaco en CCSD59 sea un ejemplo para los…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Wolves Cover 2
  John Jay, Forest View Continue Musical Tradition with Chicago Wolves

  John Jay, Forest View Continue Musical Tradition with Chicago Wolves

  Winter is nearly behind us, which means winter sports seasons will soon be finished. Students from Forest View and John Jay Elementary made the most…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Merritt Cover
  Brentwood's Mike Merritt Named 2019 Illinois Elementary Principal of the Year

  Brentwood's Mike Merritt Named 2019 Illinois Elementary Principal of the Year

  The Illinois Principal Association (IPA) announced on Friday that Brentwood Elementary School Principal Dr. Mike Merritt has been named the 2019 Illinois Elementary Principal of…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Science Fair Cover
  Salt Creek Science Fair Puts First Grade Experiments to the Test

  Salt Creek Science Fair Puts First Grade Experiments to the Test

  Projects or displays put together by dual language students across CCSD59 often go beyond the surface level. It is the result of multiple lessons and…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • low cover
  Low Students Continue Generous Ways with Pennies for Patients EffortLos estudiantes de Low continúan ser generosos con los esfuerzos de Pennies for Patients

  Low Students Continue Generous Ways with Pennies for Patients EffortLos estudiantes de Low continúan ser generosos con los esfuerzos de Pennies for Patients

  Students across CCSD59 are never shy about sharing their generosity with friends, family, and neighbors in need. Those at Juliette Low have been some of…Los estudiantes de todo el CCSD59 nunca tienen miedo de compartir su generosidad con amigos, familiares y vecinos necesitados. Los de Juliette Low han sido…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Curriculum Cover
  CCSD59 Curriculum Recognized by NCISC, ISBECurrículo de CCSD59 reconocido por ISBE, NCISC

  CCSD59 Curriculum Recognized by NCISC, ISBECurrículo de CCSD59 reconocido por ISBE, NCISC

  The focus of the CCSD59 curriculum is to equip students with the necessary skills and content knowledge to be successful in life. These include reading,…El enfoque del plan de estudios de CCSD59 es equipar a los estudiantes con las habilidades necesarias y el conocimiento del contenido para tener éxito…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • New Student Registration 2019 IG
  Kindergarten and New Student Registration for the 19-20 School YearInscripción de estudiantes nuevos para el año escolar 19-20 en CCSD59

  Kindergarten and New Student Registration for the 19-20 School YearInscripción de estudiantes nuevos para el año escolar 19-20 en CCSD59

  Community Consolidated School District 59 will begin kindergarten and new student registration for the 2019-20 school year on Thursday, February 21, 2019, with a special…El Community Consolidated School District 59 comenzará la inscripción de los estudiantes de kindergarten y estudiantes nuevos para el año escolar 2019-20 el jueves, 21…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Buddies Cover
  CCSD59 Students Take Pride in Mentoring Younger LearnersLos estudiantes de CCSD59 se enorgullecen de ser mentores de estudiantes más pequeños

  CCSD59 Students Take Pride in Mentoring Younger LearnersLos estudiantes de CCSD59 se enorgullecen de ser mentores de estudiantes más pequeños

  As we look back on our own education, particularly our elementary days, a whirlwind of new experiences may emerge in the memory. We learned new…Al mirar hacia atrás en nuestra propia educación, particularmente en nuestros días de escuela primaria, puede surgir un torbellino de nuevas experiencias en la memoria.…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • ah cover 3
  Area Warming Centers Open to Local Families

  Area Warming Centers Open to Local Families

  With historically low temperatures expected throughout the area on Wednesday and Thursday, it is imperative to stay indoors and away from freezing conditions. In that…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • SCHOOL CLOSING THUMB
  School Cancelled - January 30 and 31, 2019

  School Cancelled - January 30 and 31, 2019

  Due to extreme weather conditions, all CCSD59 schools will be closed on Wednesday, January 30 and Thursday, January 31, 2019. All CCSD59 activities at all schools are…

  Continue ReadingSiga Leyendo