Search Staff DirectoryBúsqueda en el Directorio del Personal

CCSD59.org

Projektowanie ścieżki kariery

Grove Offers Students Exploration of In-Demand Career

English|Español|Polski

Niewiele programów daje uczniom możliwość wysłuchania kogoś, kto przebywał w przestrzeni kosmicznej. To elitarne wyróżnienie przekłada się na ogrom wiedzy, do dzielenia się którą Al Sacco przyzwyczaił się dawno temu.

Były astronauta NASA, który ma prawo twierdzić, że był i jest pierwszym profesorem inżynierii chemicznej w kosmosie, miał niedawno okazję zabrać głos podczas programu szkolnego w Arlington Heights. Wśród uczestników byli także uczniowie Grove Junior High.

Możliwość dzielenia się doświadczeniami z jednym z najznakomitszych przedstawicieli tej konkretnej dziedziny to tylko jedna z możliwości, które znajdują się na wyciągnięcie ręki tych młodych słuchaczy.

Czy wiesz, że inżynieria to szybko rozwijająca się dziedzina na polu zawodowym? Według U.S. Bureau of Labor Statistics, czyli amerykańskiego biura statystyk dot. pracy, oczekuje się, że w latach 2016-2026 będziemy mieć 140,000 nowych miejsc pracy dla inżynierów i że w 2016 roku przeciętna płaca roczna inżyniera wynosiła 91,010 $ – ponad dwukrotnie więcej, niż w przypadku innych pracowników.

Grove Junior High School odnotowała również wzrost liczby uczniów zainteresowanych tą ścieżką kariery, a szkoła wytrwale pracuje, aby dać im szansę poznania dziedziny inżynierii tak wcześnie, jak to tylko możliwe.

“Wraz z rozwojem parku technologicznego Elk Grove Technology Park, już wkrótce poznamy wymagania inżynieryjne przyszłości. Praca będzie tutaj, w Elk Grove, co jest bardzo ekscytujące. Kiedy uczniowie mają szansę odkrywać inżynierię w młodszym wieku oraz uczestniczą w szkole w coraz liczniejszych zajęciach, które jej dotyczą, dają sobie lepsze możliwości na przyszłość.”

– Patrick McGing

GIMNAZJUM

Jedną z opcji na poziomie gimnazjalnym jest umożliwienie uczniom uczestniczenia w zajęciach Project Lead the Way. Klasy te są oparte na koncepcji STEM (nauka, technologia, inżynieria, matematyka), z silnym naciskiem na inżynierię. W Grove zajęcia na każdym poziomie zaawansowania oferują różnorodne doświadczenia w inżynierii, które włączają STEM do każdego działania i projektu. Grupy złożone z szóstoklasistów koncentrują się na źródłach energii i środowisku, w którym pracują jako projektanci i inżynierowie, zajmując się turbinami wiatrowymi. Grupy z klas siódmej i ósmej alternatywnie pracują nad projektami między automatyzacją/robotyką a projektowaniem/modelowaniem, a zajęcia obejmują budowanie zabawek.

“Rodzice wyrazili opinię, że chcieliby mieć możliwość wzięcia udziału w klasie PLTW i że te zajęcia są wspaniałym doświadczeniem dla ich syna lub córki” – powiedział Dan Prickett, który prowadzi zajęcia lekcyjne PLTW w Grove.

Kolejna dostępna opcja w Grove to Engineering Club (Klub Inżynierów) i rozszerzenie programu PLTW. Dan Prickett, czuwający nad klubem, głowi się, jak rozwinąć to, czego uczniowie nauczyli się wcześniej. Uczniowie mają możliwość wyboru kolejnych projektów drogą głosowania. W tym roku koncentrujemy się na automatyzacji i robotyzacji. Działania będą się koncentrować wokół przenoszenia ciepła, czterech sił rakietowych (siła nośna, siła ciągu, siła ciężkości i opór) oraz robotyki vex (budowanie robota). Uczniowie mają już za sobą praktyczne doświadczenie z metalowymi częściami budynku, śrubami, programowalnymi silnikami, czujnikami, światłami, kołami i innymi elementami budynku.

Uczniowie, którzy nie mogą włączyć zajęć PLTW do swojego harmonogramu, mogą jednak uczestniczyć w Klubie Inżynierów, aby poznać tę dziedzinę lub rozwijać swoje zainteresowania wokół niej. Mimo że klub zazwyczaj spotyka się w poniedziałek po szkole, Dan Prickett założył dużą elastyczność przy planowaniu zajęć, aby umożliwić uczniom uczestnictwo także w zajęciach sportowych lub innych programach.

“Na pierwszym spotkaniu w tym roku bardzo wyraźnie podkreśliłem, że jest to klub roboczy” – powiedział Dan Prickett. “Większość z uczniów rozumie moje oczekiwania i wykracza poza nie”.

Klub opiera się na założeniu, że wysuwanie na plan pierwszy inżynierii już na poziomie gimnazjalnym jest niezwykle cenne. Uczniowie są w stanie ocenić swoje zadowolenie z zajęć PLTW i w Engineering Club i podejmować przemyślane decyzje przy wyborze przedmiotów w liceum.

“Im więcej doświadczeń zdobędą w gimnazjum, tym lepiej przygotowują się do wyboru przedmiotów w liceum, które będą przystawały do ich przyszłej ścieżki kariery zawodowej”. – powiedział. “Uczniowie mówią, że te doświadczenia przygotowały ich do oczekiwań, jakie mają ich nauczyciele w klasach licealnych”.

PLTW 1

LICEUM

Elk Grove High School współpracuje z CCSD59, aby zaoferować młodszym uczniom program Next Generation of Engineers (NGE; program dla ‘następnego pokolenia inżynierów’), szansę dla uczniów szkół gimnazjalnych, którzy pewnego dnia będą uczęszczać do EGHS, aby zapoznali się z oferowanymi zajęciami w dziedzinie inżynierii.

NGE spotyka się raz w tygodniu, w poniedziałki, w EGHS, w godzinach 3:15-6:00 po południu.

Program oferuje uczniom wprowadzenie do inżynierii, narzędzi, koncepcji i technik, takich jak rysunek techniczny, oprogramowanie do modelowania 3D, drukowanie 3D oraz cięcie/grawerowanie laserowe.

“Niesamowitą rzeczą jest to, że mamy szóstoklasistów uczących się, jak korzystać z danego sprzętu w tym samym czasie, w którym robi to uczeń czwartej klasy szkoły średniej” – powiedział Patrick McGing, instruktor PLTW w EGHS. “Mam nadzieję, że zaszczepienie w młodszym wieku zainteresowania konkretną dziedziną ma ogromne znaczenie w zakresie kreatywności i prowadzenia badań, a wiedza ta wraca do ich szkoły macierzystej, a później przydaje się w liceum”.

McGing mówi, że w EGHS jest wiele ofert dla uczniów zainteresowanych drogą kariery w dziedzinie inżynierii. Jeśli uczniowie szkół gimnazjalnych są świadomi swoich zainteresowań, pomaga to im poruszać się po bardzo rozległym programie zajęć w EGHS.

Zarówno CCSD59, jak i D214 konsekwentnie wspierały program NGE zgodnie z tym, co powiedział McGing, a dalsze dzielenie się informacją o programie pomaga takim jak program, o którym mowa, dobrze się rozwijać.

Według pana Prickett, zainteresowanie programem jest bardzo duże, a do udziału w nim zgłosiło się 60 uczniów.

Sacco 3

Były astronauta NASA Al Sacco przemawia do uczniów gimnazjum w Arlington Heights.

POZA KLASĄ LEKCYJNĄ

Dodatkowym wyborem dla uczniów zainteresowanych zostaniem inżynierami jest szansa dowiedzenia się więcej o tym, jak wygląda świat w miejscu pracy podczas trwania kariery zawodowej.

W piątek, 26 października, dzięki rodzicowi z Grove, który zaproponował zorganizowanie wycieczki, uczniowie wzięli udział w wydarzeniu Manufacturing Day w Toshiba Machine. Uczestniczyło w nim około 90 uczniów, którzy dzięki zwiedzaniu zakładu pracy pełnego maszyn, robotyki i – laboratorium tworzyw sztucznych, mogli odkryć związek między koncepcjami matematycznymi i naukowymi a realnym światem produkcji.

“Mamy nadzieję, że nadal będziemy oferować tego typu wyjazdy w teren i dostarczać takich doświadczeń uczniom przez cały rok szkolny” – powiedziała Amanda Pavela, doradca szkolny w Grove Junior High.

Coroczny program Middle School Outreach Program dla szkół gimnazjalnych sponsorowany przez Honeywell UOP i Institute of Chemical Engineers (AICHE) sprawił również, że uczniowie z Grove pojawili się 5 listopada w Centrum Edukacyjnym Forest View. To jednodniowe bezpłatne spotkanie ma na celu pokazanie uczniom zawodów związanych z chemią i innych zawodów inżynierskich podczas bezpośredniego kontaktu z profesjonalistami z tej właśnie branży. Sacco był jednym z głównych prelegentów, z którymi uczniowie mogli się spotkać.

Przedstawiono także aktualne tematy, poczynając od ogólnych praktyk inżynieryjnych, na projektach dotyczących zielonej energii kończąc. W programie znalazły się także interaktywne gry i otwarta dyskusja panelowa.

Niezależnie od tego, czy uczniowie zdecydują się wziąć udział w jednej czy wielu z tych ofert, czerpią oni korzyści z dowiadywania się o swoich zainteresowaniach inżynierią i możliwościach, jakie może przynieść przyszłość – nawet lokalnie.

“Wraz z rozwojem parku technologicznego Elk Grove Technology Park, już wkrótce poznamy wymagania inżynieryjne przyszłości” – powiedział McGing. “Praca będzie tutaj, w Elk Grove, co jest bardzo ekscytujące. Kiedy uczniowie mają szansę odkrywać inżynierię w młodszym wieku oraz uczestniczą w szkole w coraz liczniejszych zajęciach, które jej dotyczą, dają sobie lepsze możliwości na przyszłość”.

 

 • ACTIVITIES CANCELLED
  Activities Cancelled - January 22, 2019

  Activities Cancelled - January 22, 2019

  Due to weather conditions, all CCSD59-sponsored activities are cancelled for after school hours on Tuesday, January 22, 2019. This will not impact any elementary after-school child…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • ACTIVITIES CANCELLED
  Activities Cancelled - January 18 & January 19, 2019Cancelación de actividades el viernes, 1/18 y sábado, 1/19

  Activities Cancelled - January 18 & January 19, 2019Cancelación de actividades el viernes, 1/18 y sábado, 1/19

  Due to weather conditions, all CCSD59-sponsored activities are cancelled for after school hours on Friday, January 18, 2019 and all day Saturday, January 19, 2019. This…Debido a las condiciones climáticas extremas, todas las actividades extracurriculares patrocinadas por CCSD59 se cancelan hoy, viernes 18 de enero y todas las actividades el…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • 5 essentials cover
  5Essentials Survey - Improve Your School's Effectiveness ENCUESTA DE 5ESSENTIALS - MEJORA LA EFECTIVIDAD DE TU ESCUELA

  5Essentials Survey - Improve Your School's Effectiveness ENCUESTA DE 5ESSENTIALS - MEJORA LA EFECTIVIDAD DE TU ESCUELA

  Dear Parent or Guardian, At the start of each calendar year teachers, parents, and students across Illinois have the opportunity to participate in the annual…Estimado padre de familia o tutor, Al inicio de cada año natural, los maestros, padres y estudiantes en Illinois tienen la oportunidad de participar en…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Visit Cover
  Peoria Educators Travel Across State to Witness CCSD59 Learning OutcomesLos educadores de Peoria viajan a través del estado para presenciar los resultados de aprendizaje de CCSD59

  Peoria Educators Travel Across State to Witness CCSD59 Learning OutcomesLos educadores de Peoria viajan a través del estado para presenciar los resultados de aprendizaje de CCSD59

  Different aspects of the curriculum design at CCSD59 have attracted a number of representatives from other districts over the years. Educators have traveled to our…Diferentes aspectos del diseño curricular en CCSD59 han atraído a varios representantes de otros distritos a lo largo de los años. Los educadores han viajado…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • DL Cover
  CCSD59 Invites You to Spanish Dual Language Parent Information NightsCCSD59 los invita a noches de información dual en español para padres

  CCSD59 Invites You to Spanish Dual Language Parent Information NightsCCSD59 los invita a noches de información dual en español para padres

  Members of the Multilingual Program in CCSD59 would like to once again invite parents to learn about the dual language opportunities throughout the district. If you…Los miembros del Programa Multilingüe en CCSD59 desean una vez más invitar a los padres a aprender sobre las oportunidades de lenguaje dual en todo…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • cover
  CCSD59 Students, Staff Relish in Giving Back During the HolidaysEstudiantes CCSD59, personal complacen en devolver durante las fiestas

  CCSD59 Students, Staff Relish in Giving Back During the HolidaysEstudiantes CCSD59, personal complacen en devolver durante las fiestas

  "If I could say one thing to the people I helped, it would be: it was a great thing helping you.” -Allison, fifth grade student…“Si pudiera decir una cosa a la gente a la que ayudé, sería: fue genial ayudar.” Allison, estudiante de quinto grado en Juliette Low En…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Board Updated Thumb 7
  CCSD59 2018 Proposed Tax Levy SummaryResumen del impuesto propuesto 2018 de CCSD59

  CCSD59 2018 Proposed Tax Levy SummaryResumen del impuesto propuesto 2018 de CCSD59

  Key Facts: A CCSD59 homeowner with a home valued at $249,250 would experience an estimated $3 increase in their annual tax bill as a result…Información clave: Un propietario de un hogar de CCSD59 con un valor de $249,250 experimentaría un aumento estimado de $3 en su factura de impuestos…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • hope center cover
  Admiral Byrd Students Making a Difference at Hope Center

  Admiral Byrd Students Making a Difference at Hope Center

  “The mission of this project is to bring hope to people who have cancer, to say to them that we care. We are doing this…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Brentwood Cover 2
  Former Brentwood student surprises sister, class after military trainingLa ex alumna de Brentwood sorprende a su hermana, clase después del entrenamiento militar

  Former Brentwood student surprises sister, class after military trainingLa ex alumna de Brentwood sorprende a su hermana, clase después del entrenamiento militar

    While Veterans Day was several weeks ago, a small gesture by a group of Brentwood students has extended the celebration into December. The Brentwood…Mientras que el Día de los Veteranos fue hace varias semanas, un pequeño gesto de un grupo de estudiantes de Brentwood extendió la celebración hasta…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • SCHOOL CLOSING THUMB 2
  School Cancelled - November 26, 2018 Escuela cancelada - 26 de noviembre de 2018

  School Cancelled - November 26, 2018 Escuela cancelada - 26 de noviembre de 2018

  Due to weather conditions, all CCSD59 schools will be closed on Monday, November 26, 2018. All CCSD59 activities at all schools are also canceled, including…Debido al mal clima, todas las escuelas de CCSD59 estarán cerradas el lunes, 26 de noviembre, 2018. Todas las actividades de las escuelas del Distrito…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Board Updated Thumb 7
  Winter Weather School Closing Guidelines 2018Pautas para el cierre de escuelas por clima invernal 2018

  Winter Weather School Closing Guidelines 2018Pautas para el cierre de escuelas por clima invernal 2018

  As we enter the winter months, CCSD59 would like to update you on decisions that contribute to closing school in the event of a weather-related…Estimados padres de familia y tutores: Al comenzar los meses de invierno, el Distrito 59 desea informarles acerca de las decisiones que contribuyen al cierre…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Rupley Breakfast
  Rupley Kicks off Thanksgiving Break with Breakfast

  Rupley Kicks off Thanksgiving Break with Breakfast

  “I am very thankful to find other parent volunteers who are like-minded and want to help the kids and support the school. I am also…

  Continue ReadingSiga Leyendo